Ana Sayfa  Bilgi Toplumu Hizmetleri  Kişisel Verilerin Korunması  EN
 
Tahir ERSOY | Milpa

Tahir
ERSOY

Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üye ve Genel Müdür

1975 Eskişehir doğumlu olan Tahir Ersoy, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde lisansını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 2003 yılında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Müfettişi olarak başlayan Ersoy, Şubat 2008 tarihinden itibaren Petrol Ofisi A.Ş.’de vergi koordinatörü olarak çalıştıktan sonra Aralık 2011’de Grubumuza katılmıştır. Ersoy halen Doğan Holding risk yönetimi başkan yardımcılığı bölümünde Mali Kontrol ve Vergi Yönetimi Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Murat Dogu | Milpa

Murat
DOĞU

Yönetim Kurulu Üyesi


1967 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Şubat 1995’de Uzman, 2003 yılında da Baş Uzman oldu. 2002 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Çalışma Grubu Başkanlığını yaptı. Söz konusu Çalışma Grubu 2003 yılı Temmuz ayında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Kurumsal Yönetim İlkelerini yayınladı. Mayıs 2004’te Doğan Yayın Holding’e geçen Murat Doğu, halen Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Murat Doğu, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank düzenlemeleri ile başta Sermaye Piyasası Mevzuatı, kurumsal finansman ve kurumsal yönetim olmak üzere; sermaye piyasası araçları, bunların ihraç ve halka arz prosedürleri, birleşme, bölünme, şirket ele geçirmeleri, çağrı, “due dilligence”, değerleme, mali analiz, finansal raporlama ve muhasebe alanlarında uzmanlaşma sağladı. Son dönemde önemli şirket alım ve satımlarında aktif görev aldı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans derecesine; 1997 yılında da Warwick Business School’dan MBA derecesine hak kazanan Murat Doğu, 2008 yılında da Hacettepe Üniversitesinde işletme doktorası çalışmalarını tamamlayarak “Doktor” unvanını aldı. 1995 yılında “Gelişmekte Olan Sermaye Piyasaları ve Türkiye” adlı kitabı Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yayımlandı. Yine Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yer alan “OECD Ülkelerinde Menkul Kıymetler Piyasaları: Organizasyon ve Düzenlemeler” adlı kitabın hazırlanmasında görev aldı. “İçerden Öğrenenlerin Hisse Senedi İşlemlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Test Edilmesi” konulu Doktora Tezi, 2008 yılında Çağa Hukuk Vakfı tarafından basılarak kitap haline getirildi. Kurumsal yönetim konusunda çok sayıda toplantıda konuşmacı olarak görev alan Murat Doğu’nun bu konuda yayımlanmış yurt içi ve yurt dışı makaleleri bulunmaktadır. Murat Doğu’nun Doğan Grubu bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

Ebru GÜL | Milpa

Ebru
GÜL

Yönetim Kurulu Üyesi

Ebru Gül, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur.

İş hayatına 2001 yılında Deloitte&Touche şirketinde başlamış ardından Mazars Denge şirketinde çalışmaya başlamıştır. 2007-2013 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik Matbaacılık A.Ş. İç Denetim ve Risk Yönetimi bölümünde görevini sürdürmüştür. 2013 yılında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali İşler bölümünde çalışma hayatına devam etmiş olup hali hazırda Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. CEO Ofis Operasyonel Yönetim Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. SMMM belgesine haizdir. İstanbul’da ikamet etmektedir.

Gündüz KÖSEMEN | Milpa

Gündüz
KÖSEMEN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Gündüz Kösemen 1958 yılında Robert Kolej’den mezun olmuştur. 1967 - 1971 yılları arasında Koç Holding A.Ş. şirketi olan Egemak A.Ş.’de Genel Koordinatörlük görevini yürüten Kösemen, 1971 - 1973 yılları arasında yine aynı gruba ait olan Otoyol Sanayii A.Ş.’de Ticari İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. 1973 - 1997 yılları arasında Koç Holding A.Ş. şirketi olan Opar A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulunmuştur. 1998 - 2015 yılları arasında Kıraça Holding A.Ş.’de çeşitli Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. Evli ve bir erkek çocuk sahibidir.
Gündüz Kösemen 18 Mart 2019 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Gündüz Kösemen’in bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

Metin Tanju ERKOÇ | Milpa

Metin Tanju
ERKOÇ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

25 Mart 1965’ de Ankara’da doğdu. Galatasaray Lisesini ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına 1989 yılının Ocak ayında Arthur Andersen bağımsız denetim şirketinde başladı. 1991 Ekim ayından itibaren yaklaşık 8 yıl Türkiye’nin önde gelen tekstil şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 1999 Eylülünde Doğan Telekomünikasyon A.Ş. CFO’ su oldu. 2000 yılının Kasımında Doğan Online Şirketinin CFO’ su oldu. 2004 yılı Ocak ayında Doğan Online CEO’ su oldu. Doğan Online CEO’ luğu döneminde muhtelif internet ve Telekom yatırımlarının yapılması ve hayata geçirilmesi çalışmalarına başkanlık etti. 2005 yılı Ağustos ayında kablo TV sektöründe yer alan, Koç Holding ve Doğan Holding ortak iştiraki olan Ultra Kablo TV A.Ş. şirketinin Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2007 yılının Kasım ayında Erbay A.Ş. şirketini kurdu ve söz konusu şirkette 2017 yılı sonuna kadar görev yaptı. İnternet ve Telekominikasyon alanlarında halen çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketimizde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Metin Tanju Erkoç 18 Mart 2019 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Metin Tanju Erkoç’un bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

©2017 Doğan Holding - Bilgi Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.